V noci hořelo silo v Čejči na Hodonínsku, škoda činí 10 milionů

Hodonín - Budova starého sila hořela v noci na dnešek v Čejči na Hodonínsku. Škoda způsobená ohněm je odhadována na deset milionů korun. Požár se podařilo lokalizovat kolem třetí hodiny ráno, příčina neštěstí se vyšetřuje.

„Oheň zasáhl celý objekt o rozměrech 60 krát 12 metrů, likvidovalo jej deset hasičských jednotek,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Po ukončení zásahu zůstala na místě jedna jednotka, která bude ohořelé ruiny hlídat dalších 48 hodin. Dvě stě let starou budovu, z níž zbyly pouze obvodové zdi, musí také zkontrolovat statik. V budově shořelo uložené osivo, zrní a krmný šrot.

„Oheň sežehl i zemědělské stroje a elektrické vedení. Silný žár poškodil také okna a dveře přilehlé školy a částečně dvě hasičská vozidla,“ doplnil Haid.

/*json*/{"map":{"lat":48.946531,"lng":16.965114,"zoom":12,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":48.946531,"lng":16.965114,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Staré silo stojí uprostřed obce. Při hašení se na místní silnici vytvořila silná vrstva ledu, navíc byla silnice kvůli hasičskému zásahu průjezdná jen jedním pruhem, uvedli policisté na dopravním webu.