Baník porazil Vítkovice 8 :1

Ostrava - Stará garda ostravského Baníku vůbec poprvé v devítileté historii ovládla utkání s bývalým městským rivalem z Vítkovic. Na umělé trávě městského stadionu porazili Slezané před zraky několika stovek fanoušků Vítkovice 8:1.

Baník po předchozích letech značně obměnil a hlavně omladil sestavu. V ní se například objevili donedávna aktivní hráči Daniel Tchuř, Radek Slončík či René Bolf. Ten si v obraně počínal suverénně jako v době své největší slávy a vítkovickým jejich útočné počínání dosti znepříjemnil. A Slezanům to vycházelo i směrem dopředu. Na hrotu se střídali jednogólový Václav Daněk, dvougólový Marek Poštulka a také autor hattircku Petr Samec, kterému přibývající léta neubraly nic na jeho fotbalovém umění. Po zápase v nadsázce přiznal, že pokud by se současný Baník dostal na jaře opět do nesnází, bude připraven pomoci.

Baník v obou poločasech svého soupeře přehrával a utěšeně narůstalo i skóre. Další góly na straně Ostravy přidali ještě Petr Drozd a Daniel Tchuř. O čestný úspěch Vítkovic se postaral z penalty, kterou svým zákrokem vyrobil gólman Tomáš Bernady, Marek Trval. Pokazil tak ostravskému brankáři radost z čistého konta. Baník porazil Vítkovice 8:1.