Nový magazín nabídne vědu populární formou

Brno - Fascinující svět živočišné říše, úžasné přírodní jevy, jedinečné vědecké výzkumy… To všechno a mnohem víc přinese divákům České televize nový magazín Svět zázraků, který připravuje brněnské studio. Od 3. ledna 2013 pořad vysílá ČT2 každý čtvrtek od 21 hodin.

Pohled na svět očima špičkových kameramanů, redaktorů a grafiků uvádí moderátorka Veronika Boleslavová, kterou diváci znají jako rosničku Dobrého rána. Hned v prvním díle nového pořadu je pozve do školy pro bodyguardy, mezi mistry bednáře či na výlet do vesmíru. Není místo, které by pro Svět zázraků bylo málo atraktivní. Veronika jednotlivé reportáže nejen uvádí, ale mnohdy si ve studiu některé z avizovaných novinek či technologií sama vyzkouší. Třeba jízdu na elektrokole.

„Svět zázraků, v originále Welt der Wunder, je německý televizní projekt, který nás velmi zaujal. Rozhodli jsme se ho nabídnout i divákovi České televize,“ vysvětluje dramaturgyně Zuzana Šimečková. „Kouzla přírody, kuriozity, technické vymoženosti, technologie či výjimečnost lidského těla jsou jen zlomkem toho, co pořad každý týden představí.“ Nejde přitom jen o atraktivnost témat, ale i obrazových ukázek. Ojedinělé, často zpomalené záběry činí Svět zázraků skutečným diváckým zážitkem. 

Česká televize zakoupila licenci od německé RTL, která vysílá originální pořad Welt der Wunder. Zatím ji má na půl roku, diváci uvidí pořad do konce června. „Už máme připravených 16 dílů a další natáčíme. Z originálu si vybíráme reportáže, zbytek si děláme sami. Pokračování po letních prázdninách záleží na tom, jak se pořad uchytí u diváků,“ uvedla mluvčí televizního studia Hana Orošová.