Baník Ostrava posílil sportní manažer Dyml

Ostrava - Ostravský Baník před začátkem druhé poloviny sezóny oznámil dlouho avizované změny. Na pozici sportovně technického manažera přichází Michal Dyml. Zároveň byly posíleny pravomoci Radka Slončíka, který ve funkci sportovního manažera od nového roku zodpovídá nejen za mládežnické složky, ale všechny týmy Baníku včetně A-mužstva

Majitelé klubu už po odchodu bývalého trenéra Radoslava Látala, který měl na starosti i záležitosti kolem „A“ týmu, avizovali, že hodlají znovu obnovit funkci sportovního manažera. Tím se stal nově Michal Dyml, který přišel z druholigových Bohemians a bude úzce spolupracovat s Radkem Slončíkem.

Vedení Baníku pokračuje i v restrukturalizaci klubu zatíženého mnohamiliónovými dluhy po předchozím majiteli. Zhruba třetina každoročního rozpočtu putuje na umazávání závazků z minulosti.  I to je jeden z důvodů, proč se nedají očekávat během zimní přípravy výrazné změny v kádru aktuálně dvanáctého týmu tabulky. 

Důležitou zprávou pro ostravský klub je i to, že bude pokračovat spolupráce s Janem Světlíkem. Jeho holding bude i v tomto kalendářním roce Baník podporovat a opět tak bude jedním z jeho klíčových sponzorů. Původní smlouva o spolupráci totiž skončila k 31.prosinci uplynulého roku.