Lessyho nepravomocné odsouzení je jeho soukromá věc, tvrdí primátor Frýdku-Místku

Frýdek-Místek – Bývalý policejní prezident Petr Lessy zůstane v čele odboru bezpečnostních rizik a prevence kriminality na frýdecko-místeckém magistrátu, i když ho Obvodní soud pro Prahu 7 v prosinci potrestal podmínkou za pomluvu a zneužití pravomoci veřejné osoby. Vedení města Frýdku-Místku v tom zatím nevidí žádný problém. Primátor Michal Pobucký z ČSSD dnes před novináři prohlásil, že jde o Lessyho soukromou věc.

Trestní příkaz, kterým ho soudce potrestal bez hlavního líčení, však není pravomocný, protože Lessy proti němu podal odpor. „Za této situace je pan Lessy nevinný a bezúhonný člověk,“ uvedl Pobucký. Připustil však, že v případě pravomocného odsouzení bude muset s Lessym jeho další působení na úřadě probrat.

Nový odbor, který vedení radnice svěřilo Lessymu, vznikl ve Frýdku-Místku na konci loňského roku. Opoziční ODS tento krok kritizuje, primátor však argumentuje, že Lessy je na bezpečnost skutečný odborník a může být městu prospěšný.

Na Lessyho se nevztahuje prezidentská amnestie, protože verdikt je kvůli podanému odporu nepravomocný. Sám Lessy dnes opakoval, že je nevinný a věří, že bude během řádného procesu zproštěn viny.

Bývalý šéf policistů je podezřelý z pomluvy a zneužití pravomoci kvůli očerňujícím dokumentům na náměstka zlínské policie Jaroslava Vaňka, které údajně v září 2011 předal své mluvčí a požádal ji, aby je předala jednomu novináři. Podle soudu vědomě poskytl nepravdivé informace, které získal v souvislosti s výkonem funkce. Lessy to kategoricky popírá. Ministr vnitra Jan Kubice Lessyho odvolal na základě závěrů šetření Generální inspekce bezpečnostních sborů, které poté vedly k Lessyho obvinění a obžalobě.