37. kolo extraligy: Třinec i Vítkovice bez vítězství

Ostrava - Ve včerejším kole hokejové extraligy se našim regionálním celkům příliš nedařilo. Třinečtí Oceláří prohráli v Litvínově po samostatných nájezdech 5:6, lépe se nevedlo ani Vítkovicím. Ty hostily Spartu Praha a neuhrály ani bod, když prohrály 4:5.

Dvě třetiny byly pro Vítkovice noční můrou. Brankář Schwarz, který nakonec nastoupil místo Neuvirtha vracejícího se do zámoří, vychytal domácí střelce. Sparta navíc nutila svou aktivní hrou Vítkovice k chybám a faulům. Hosté skórovali ve třech přesilovkách a dokonce i v oslabení. Na začátku třetí třetiny vedli již 4:0.

Skóre 4:0 a 5:2 málem Spartě nestačilo. Vítkovice stihly dát během čtrnácti minut třetí třetiny čtyři góly a Sparta jen díky zásahům Schwarze těsné vítězství uhájila.