Okresní správa sociálního zabezpečení má v Krnově novou pobočku

Krnov - Nové pracoviště Okresní správy sociálního zabezpečení začalo fungovat v Krnově. Dlouho hrozilo, že kvůli úsporám tam pobočka nebude vůbec. Pomoc nakonec nabídl městský úřad v Krnově, který správě pronajal kancelář ve své budově. Lidé tak nebudou muset jezdit do pětadvacet kilometrů vzdáleného Bruntálu.

Do jedné místnosti v přízemí budovy krnovského městského úřadu ve Vodní ulici teď chodí lidé, kteří potřebují vyřídit své záležitosti na Okresní správě sociálního zabezpečení.

„V pondělí a ve středu tady bude jedna pracovnice, která bude poskytovat veškeré informace. V úterý budeme obsluhovat žádosti o důchod na objednávku, ve čtvrtek a v pátek tady budou úřadovat zaměstnanci oddělení lékařské posudkové služby,“ informovala ředitelka Okresní správy sociálho zabezpečení Věra Tesolinová.

V původních prostorách už nebylo možné kvůli vládním úsporám pracovat a hrozilo, že město o pobočku přijde. Například lidé z příhraničního Osoblažska by museli jezdit až do Bruntálu. Nakonec zasáhl městský úřad. „Nabídli jsme náhradní prostory, které tady zbyly po transformaci a jsem ráda, že jsme se domluvili,“ řekla starostka Krnova Alena Krušinová.

Na nové kontaktní pracoviště České správy sociálního zabezpčení v Krnově se přijela podívat i ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová. Poté navštívila také Úřad práce v Bruntále. Zajímalo ji především to, jak funguje projekt S – karet.