V Hranicích budou kontrolovat hrací automaty

Hranice – V listopadu 2011 byla v Hranicích přijata obecně závazná vyhláška, která určila, že od ledna letošního roku bude ve městě asi o 30 hracích automatů méně. Jejich povolení k provozu vypršelo k poslednímu dni loňského roku. Město se teď chystá na jejich kontroly.

„V průběhu ledna dojde k fyzickým kontrolám. Pokud se někde vyskytne zařízení, které už ve městě být nemá, přistoupí se k správním pokutám," sdělil tiskový mluvčí Městského úřadu Hranice Petr Bakovský.

Důvodem přijetí „proti automatové“ vyhlášky bylo gamblerství, které prý má dopad také na rodiny ve městě. S krokem tehdy jednohlasně souhlasili všichni zastupitelé. Hranice se tak staly vůbec prvním městem v Olomouckém kraji, které tuto obecně závaznou vyhlášku přijalo.

Kromě povolení, která podnikatelům vydalo město, mají ale provozovatelé heren i svolení od státu. Těm platnost skončí na konci roku 2014 a „státní" automaty by z města měly úplně vymizet v lednu 2015. To je rovněž termín, kdy město bude zcela bez výherních automatů a loterijních videoterminálů.

Provozování heren městu přináší i zisky. Letos však budou nižší. Přibližně o jeden milion. O veškeré příjmy z hazardu pak radnice přijde až postupem času.