Volejbalisté Havířova na Příbram nestačili

Havířov - Dohrávka 12. kola volejbalové extraligy mužů svedla v přímém přenosu České televize osmá Havířov a třetí Příbram. Favoritem zápasu byli hosté a to se také na palubovce projevilo.

Původně se očekávalo, že o osudu střetnutí bude jako ve většině zápasů rozhodovat bodová úspěšnost univerzálů. Na straně domácích měl sbírat body Filip Kramar, na straně hostů Polák Adrian Patucha. Oba se v nejsledovanější statistice drží v první desítce soutěže, Patucha je třetí, Kramar šestý až sedmý.

Jenže průběh zápasu byl naprosto jednoznačný a domácí na Příbram neměli. Havířov v černých dresech nestíhal v žádné herní činnosti. Příbram naopak potvrzovala, proč letos pod vedením zkušeného trenéra Petra Broma prohání i špičkové týmy České Budějovice a Liberec.

Po jednoznačném prvním setu, který Příbram vyhrála 25:15, se domácí v koncovkách dalších dvou setů soupeři přiblížili, ale jinak vypadal obrázek zápasu podobně jednoznačně. Nejlepším mužem utkání byl příbramský nahrávač Michal Sládeček. Také jeho zásluhou hosté vyhráli za hodinu a 11 minut lehce 3:0 na sety a v extraligové tabulce se vrátili před České Budějovice na druhé místo.