Florbal: Vítkovice hravě porazily Future

Florbalová extraliga pokračovala čtrnáctým kolem. Ostravské Remedicum prohrálo na půdě Chodova 4:9, Havířov si z Mladé Boleslavi přivezl debakl 2:13. Naopak velmi se dařilo Vítkovicím, které přivítaly pražské Future. Tento tým nepotvrdil nárůst formy z předešlých kol a prohrál vysoko 2:10.

Domácím vyšla první třetina přesně podle plánů. Na svého soupeře vlétli a brzy se začali prosazovat. Vítkovice mohly přidat více gólů, jejich akce ale byly místy zbytečně překombinované. První třetina skončila 5:2.

I kvůli špatné hře domácích ve druhé třetině gól nepadl. Po bouři v kabině se vítkovičtí probudili až v závěrečné části. Během úvodních dvou minut se prosadili Tomáš Sladký a Filip Hecko a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Bonbónkem na jasném vítězství Vítkovic byl gól Lukáše Hrubého na 9:2, a to v oslabení, kdy s míčkem přejel pes celé hřiště, v závěru se zbavil dvou protihráčů za brankou a překonal gólmana Výtiska. Vítkovice nakonec zvítězily 10:2.