V Modřicích hořelo ve sklepě, obyvatele domu evakuovali do autobusu

Modřice (Brněnsko) – K požáru ve sklepě bytového domu v Sadové ulici v Modřicích vyjížděli hasiči. Obyvatelé domu museli být kvůli dýmu evakuováni, jeden z nich se nadýchal zplodin natolik, že skončil v péči záchranářů. Domů se mohou vrátit už dnes odpoledne.

Podezřelého kouře si obyvatelé domu všimli krátce před třetí hodinou ráno. „Četla jsem si před spaním a najednou jsem ucítila hrozný zápach. Říkala jsem si, co se děje. Bylo to čím dál intenzivnější. Tak jsem otevřela okno a všimla jsem si toho povyku. Vyvalil se i dým. Ven jsem vyběhla jen s bundou a mobilem,“ popsala noční události obyvatelka domu Leona Slámová. Evakuace se dotkla zhruba třiceti lidí.

S požárem ve sklepě bojovalo celkem šest jednotek hasičů. Uhasit se jej podařilo po šesté hodině.

Obyvatelé domu museli být kvůli dýmu evakuováni, dočasné útočiště našli v autobuse Dopravního podniku města Brna. „Plyn a elektřina byly odpojeny. Většina občanů se uchýlila ke svým příbuzným a známým přímo v Modřicích, pouze dvě rodiny máme momentálně tady na radnici,“ řekl starosta Modřic Josef Šiška. Evakuovaní se budou moci vrátit domů už dnes odpoledne.