Bílovecká radnice nabídne domácnostem aukce energií

Bílovec - Radnice v Bílovci chce jako první v kraji nabídnout domácnostem možnost ušetřit na elektřině nebo plynu. Spolu se specializovanou firmou připravuje elektronickou aukci, do které se budou moci lidé přihlásit. Odborníci předpokládají, že se jim podaří snížit cenu až o 15 procent.

Bílovecká radnice za dva roky elektronických aukcí ušetřila na energiích přes milion korun. Teď chce podobné úspory nabídnout i obyvatelům.

„Naším cílem je tento pilotní projekt zaštítit tak, abychom lidi přesvědčili, že je reálné opravdu snížit náklady na plyn i na elektřinu,“ řekl starosta Bílovce Petr Klimek.
 
Zájemcům bude stačit zajít s posledním vyúčtováním a smlouvou na radnici. Souhrn všech požadavků domácností pak specializovaná firma nabídne v aukci dodavatelům elektřiny a plynu. Starosta dodal, že náklady na tuto akci nebude mít město skoro žádné. „Pouze na informační kampaň, ale tu chceme vést prostřednictvím našich webových stránek a tištěného zpravodaje,“ řekl starosta Klimek.

Radnice očekává, že se do konce února přihlásí až 200 domácností. Podle zájmu by se pak měly aukce opakovat. Toho by chtěl využít třeba Jan Sudoměřický. Ve dvojdomku letos protopí přes 70 tisíc za plyn. Stávající smlouva ale rodině platí až do října. „Kdyby to šlo, určitě bychom toho využili,“ řekl muž z Bílovce.

Elektronické aukce pro domácnosti nedávno využily jako první Říčany ve Středočeském kraji. Zájem lidí radnici zaskočil. Starosta Vladimír Kořen potvrdil, že hned v první vlně, která byla 2. ledna, projevilo zájem šedesát lidí.
  
V Říčanech se první elektronická aukce uskuteční na konci února. Bílovec by měl následovat během několika týdnů.