Laboratoř karvinské nemocnice potvrdila výskyt prasečí chřipky

Karviná - Prasečí chřipka (virus H1N1) se objevila už i na Karvinsku. V karvinské nemocnici byla hospitalizována obyvatelka Petrovic. Další nemocný je v havířovské nemocnici. Nemocných může být více. Na polské straně hranice virus už zabíjel. Ve čtvrtek 3. ledna na prasečí chřipku zemřela pacientka v polském Těšíně.

Šestasedmdesátiletá ženu z Petrovic u Karviné byla ve středu 2. ledna přijata v Nemocnici s poliklinikou v Karviné. Žena trpěla dušností, vysokými teplotami a její zdravotní stav se zhoršoval. „Žena byla přijata na plicní oddělení, následně na interní oddělení a 6. ledna byla přeložena na interní JIP. Ve středu byly potvrzeny pozitivní laboratorní výsledky," informovala mluvčí nemocnice Radmila Fleischerová s tím, že stav pacientky je závažný.

Další případ hlásí také infekční oddělení v Havířově. Tam je naštěstí hospitalizovaný pacient ve stabilizovaném stavu.

Nemocných může být více a virus se může dále šířit populací. Virus prasečí chřipky se postupně stává tak rozšířeným, že se dá už považovat za sezónní. On sám není o mnoho horší než běžná chřipka, ale má na svědomí vážné komplikace, zejména zápal plic.