Policisté evakuovali kvůli nálezu staré munice 40 lidí

Ostrava - Policisté dnes dopoledne evakuovali na Hlavní třídě v městské části Ostravy Porubě čtyřicet lidí. Důvodem byl nález staré munice. Stavební dělníci objevili při práci s rozbrušovačkou dva minometné granáty a dělostřeleckou munici i s rozbuškami. Pracovali na přestavbě bývalého obchodu, nad kterým jsou obydlené byty. V poledne ale bylo po všem. Pyrotechnici munici bezpečně zneškodnii a odvezli, lidé z bytů se vrátili domů.

 

„Policie kvůli zásahu pyrotechniků uzavře Hlavní třídu, která bude dočasně neprůjezdná,“ informovala před evakuací mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Podezřelá munice byla v domě s nebytovými prostory a byty, který patří obvodu. Porubská radnice nebytové prostory - bývalou cukrárnu, přestavuje. Chce tam otevřít informační centrum. Munici objevila stavení firma během prací přímo v domě.

Mluvčí obvodu Jana Končítková novinářům řekla, že v objektu se našly dva minometné granáty ráže osmdesát milimetrů a dělostřelecká munice z druhé světové válk

Starosta Poruby Lumír Palyza zdůraznil, že v lokalitě bydlí tisíce lidí a další stovky se pohybují v bezprostředním okolí. „Musela být provedena evakuace,“ uvedl starosta a mluvčí Končítková doplanila, že v bytech by mělo bydlet 59 lidí.