Lukáš Vaculík se v Kunčicích vrátil do hry

Staré Město - První dva závody Českého poháru v akrobatickém sjezdu se odehrály v Kunčicích u Starého Města pod Kralickým sněžníkem. Byly ve znamení úspěšného návratu olympionika Lukáše Vaculíka, který se na start závodu postavil vůbec poprvé od března, kdy si přetrhl křížový vaz v levém koleni.

Lukáš Vaculík byl se svou obnovenou závodní premiérou vcelku spokojený. V Kunčicích se kvůli nepříznivému počasí jely pouze dva jednokolové závody a hned ten první znamenal jeho vítězný návrat na závodní svahy. Vaculíkovi na vítězství stačilo 22 bodů a 67 setin.

„Začal jsem lyžovat před dvěma měsíci, kdy jsem lyže otestoval v Rakousku. Čtyři dny jsem jezdil jen po rovince, zkoušel jsem, jestli koleno drží nebo ne. Určitě se to ještě bude zlepšovat," uvedl Vaculíik.

Český reprezentant je stále ve hře o účast na olympijských hrách v Soči. Na ty už naopak v pětadvaceti letech rezignoval úřadující domácí šampion Václav Novák, který v úvodním závodu neustál skok a upadl. V tom druhém už ale předvedl výrazně lepší výkon a Lukáše Vaculíka o dvě desetiny bodu porazil.

„Dneska jsem spokojený s druhou jízdou. S tou první moc ne, jelikož po dojezdu jsem zjistil, že mám zlomenou lyži, takže nevydržela technika," řekl Vaculík.