Pirátská vlajka shořela žárem Komety. Ta konečně zvítězila za tři body

Brno – Devět zápasů a zároveň více než měsíc – tak dlouho Kometa čekala na vítězství v základní hrací době. Dočkala se až v domácím utkání proti Chomutovu. Nováček při výhře domácích 4:0 příliš odporu nekladl.

Krušné jsou nováčkovské sezóny v české extralize. Přesvědčila se o tom Boleslav, Kometa a teď podobně ožehavou zkouškou prochází i chomutovští Piráti. Po slibném začátku sezóny se krčí na dně tabulky. Proti Kometě ale nepředvedli takový výkon, který by je opravňoval k pomyšlení na návrat do boje o play-off.

Mizérii v posledních kolech zažívá i Kometa, ta ale do boje nastoupila s výrazně větší vervou. Radovat se mohla poprvé už v páté minutě, kdy se při dvojnásobné přesilovce domácích odrazila Bičánkova dělovka od mantinelu k Divíškovi, který už neměl s překonáním Řehoře mnoho práce. Ještě před koncem třetiny dokázal ze závaru vytvořeného Petrovického formací těžit sváteční střelec Valach, který umístil puk do růžku chomutovské branky.

Ani zbylé dvě třetiny žádné velké vzepětí Severočechů nenabídly. Naopak těsně před koncem druhé třetiny zvyšoval už na 3:0 Zohorna a krátce po začátku závěrečné části úspěšně zakončoval po Čermákově přihrávce agilní Hruška.

Chomutov tak má po čtyřiceti odehraných zápasech stejný počet bodů a ze dna extraligové tabulky se pirátským plachtám pomalu ztrácí vítr, který by chomutovskou loď dovedl do play-off. Kometa má stále dva zápasy k dobru, momentálně se nachází na hraně elitní šestky, která by se před play-off vyhnula předkolu.

HC Kometa Brno - Piráti Chomutov 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Divíšek (Bičánek), 18. Valach (Dlouhý, Petrovický), 40. H. Zohorna (Čermák, J. Hruška), 42. J. Hruška (Čermák, H. Zohorna). Rozhodčí: Hribik, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 7 200 (vyprodáno).

Brno: Trvaj - Bičánek, Švrček, Žižka, Dujsík, Kováčik, Valach - Dočekal, Koreis, Burian - T. Svoboda, Divíšek, J. Svoboda - H. Zohorna, Čermák, J. Hruška - Dlouhý, Petrovický, Erat. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Chomutov: Řehoř - Palin, Pulpán, Mrázek, Rutta, Macháček, Rýgl, Bartejs, Lučka - Jíra, Kraft, Hřebejk - Kämpf, Zálešák, Důras - Lušňák, Sikora, Y. Treille - Račuk, Kůs, K. Ton. Trenéři: Antonik, Liška a Mikšovic.