Basketbal, NBL: Ostrava porazila Děčín

Děčín - Po čtyřech prosincových prohrách na palubovkách soupeřů se sice basketbalisté NH Ostrava chytili vysokou výhrou v Ústí nad Labem, ale druhou příčku v tabulce chtěli potvrdit především v sobotním televizním utkání proti silnému Děčínu. Domácí nakonec zvítězili jasně 84:69.

Oběma týmům v zápase chyběli dva pivoti - domácím zranění Pelikán a Wilson, Děčínu zase nemocní Jakub Houška a Soukup. Možná také proto obě mužstva téměř po celý zápas střílela především zdálky. V souhrnu celého zápasu se oba týmy dostaly přes 50 procent trojkové úspěšnosti. Domácí proměnili 12 pokusů z jednadvaceti, tedy 57 procent. Hosté 8 ze 16, tedy poloviční úspěšnost.

V průběhu třetí čtvrtiny vedla Ostrava už o 14 bodů, ale na začátku čtvrté čtvrtky bylo srovnáno na 65:65. V tu chvíli vrátili domácí do hry nejlepší možnou sestavu. Nakonec vyhráli 84:69.

Při zranění dvou pivotů získal ostravský tým z Prostějova bleskově Američana Austina Dufaulta. Zpočátku zápasu se trápil, ale ve druhé půli už se rozehrál a nastřílel nakonec 10 bodů a přidal 7 doksoků.