Hokej, 1. liga: Olomouc vyhrála nad Benátkami nad Jizerou 2 : 1

Olomouc - Poprvé od začátku listopadu si zahrál v I. hokejové lize Jiří Dopita. Majitel olomouckého klubu po vleklých zdravotních potížích s ramenem, zády i novými bruslemi, vyztužil sestavu svého týmu ve včerejším utkání proti Benátkám nad Jizerou. Olomouc v něm vydřela výhru 2:1 po prodloužení.

Jiří Dopita vedl útok s Radimem Kucharczykem a Zbyňkem Hamplem, ani on ale dlouho nedokázal rozproudit poněkud ztuhlý výkon Olomouce. Její největší šance nevyužil v úvodu Alexandr Lhotský a pak začalo trápení korunované chybou brankáře Kašíka, po které hosté vedli. Výraznější převahu měli domácí až po přestávce. Velká příležitost v Kucharczykově podání ovšem k vyrovnání nevedla.

„Dostali jsme smolný gól, to se stává. Ale jinak myslím, že šance byly. Ten tlak nebyl nějaký extrémní, ale těch vyložených šancí jsme měli daleko víc než oni,“ uvedl útočník HC Olomouc Jiří Dopita.

Ve třetí části hry nejprve Kašík zlikvidoval nájezd Tomáše Urbana a pak se diváci konečně dočkali gólu. V 52. minutě ho v přesilovce dal Jiří Řípa. Další přidal po dvaceti vteřinách prodloužení tečovanou střelou Jakub Bartoň, takže Olomouc porazila Benátky 2:1.

„Nebylo to špatné. Mohlo to být horší, ale i daleko lepší," shrnul na závěr Dopita.