Jedna z nejslavnějších metalových skupina Korn vystoupí v Ostravě

Ostrava - Americká metalová skupina Korn se po pěti letech vrátí do Ostravy. „V ČEZ Aréně vystoupí 17. června,“ uvedl Jan Kostelecký z ostravské ČEZ Arény, který považuje Korn za jednu z nejprogresivnějších metalových kapel současnosti. Potvrzuje to 25 milionů prodaných desek po celém světě. Už před v roce 2008 lety na ně do Ostravy přišlo 7 tisíc lidí.

Skupina mezitím vystoupila v České republice několikrát, naposledy loni na festivalu v Trutnově. „Tamní návštěvníky i ty z naší haly v roce 2008 doslova nadchla svým energickým výkonem,“ uvedl Kostelecký. Dodal, že Korn postupem času vytvořili metalový proud, který znamenal renesanci metalové hudby.

Kapela vznikla roku 1993 v zapadlém kalifornském městečku Bakersfield. Debutové album vyšlo roku 1994. Nejznámnější tváří je zpěvák Johnatan Davis, který kromě zpěvu hraje na dudy a také píše zběsilé texty. Další členové jsou James Munkey Shaffer, který hraje na kytaru a také zpívá, baskytarista Reginald Arvizu a bubeník Ray Luzier.

Do Česka přijali Korn poprvé v roce 2005 jako jedna z nejpopulárnějších metalových skupin světa. Do T-mobil arény na ně přišlo podle některých zdrojů 16 tisíc diváků.

Pořadatelé z ostravské ČEZ Arény jsou připraveni na hvězdná přání těchto hostů. Kostelecký uvedl, že největším oříškem bylo sehnat aktuální vydání listu USA Today. „Originál bychom sice sehnat mohli, ale s velkým časovým zpožděním. Nakonec jsme nechali noviny vytisknout na papír formátu A3. Noviny vypadaly skoro jako pravé a hlavně byly aktuální,“ vzpomínal Kostelecký na návštěvu skupiny před pěti lety.

Vstupenky za 790 nebo 990 korun budou v prodeji od 18. ledna.