Dopravní nehoda zastavila provoz na R 48

Frýdek-Místek - Nehoda kamionu a posypového dnes zkomplikovala provoz na hlavním tahu na Slovensko mezi Frýdkem Místkem a Českým Těšínem. Doprava v tomto směru několik hodin úplně stála. Policisté auta odkláněli na objízdnou trasu. Provoz alespoň částěčně, v jednom pruhu, obnovili až v odpoledne.

Řidič nákladní Tatry dostal v deset hodin dopoledne na rychlostní silnici mezi Český Těšínem a Frýdkem-Místkem smyk. Prorazil dvojitá svodidla. V protisměru se pak střetl s polským kamionem.

„Byť tato nehoda vypadala strašně, naštěstí nedošlo k žádným vážným zraněním. Vznikla jen škoda na majetku, celkově lze říci, že škoda je 400 tisíc,“ uvedl mluvčí frýdecko-místecké policie Vlastimil Starzyk.

Přesto ale nehoda výrazně zkomplikovala provoz na frekventované dopravní tepně v obou směrech, ve směru na Český Těšín museli policisté rychlostní silnici na několik hodin úplně uzavřít.

Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů včetně vyprošťovacího automobilu a jeřábu z Ostravy. Ještě před 14. hodinou byla silnice R48 stále uzavřená. Silničáři stále uklízeli následky nehody.

„Musí se smontovat svodidla, silnice se musí dát do původního stavu, tak, aby nebyla nebezpečná,“ konstatoval Starzyk.

Alespoň částečně, v jednom pruhu, byl provoz ve směru na Český Těšín znovu obnoven až kolem patnácté hodiny.