AVÍZO: Program na zámku v Mníšku o únorových víkendech

I během únorových víkendů bude zámek Mníšek pod Brdy nabízet prohlídky, a to zejména pro rodiny s dětmi. Ale i pro dospělé návštěvníky jsou stále přístupné dva bohatě vybavené prohlídkové okruhy – Bydlení drobné šlechty za první republiky a Soukromé pokoje posledních majitelů. Interiéry jsou vybaveny předměty a nábytkem od baroka až do počátku 20. století, k vidění je tedy například barokní kaple stejně jako moderní koupelny.

Víkendový program pro děti:

1., 2. a 3. února – POHÁDKOVÉ PROHLÍDKY – protože děti čekají jednodenní pololetní prázdniny, program na zámku začíná již v pátek 1. února

9. a 10. února – LOUTKOVÉ PROHLÍDKY

16. února – PODVEČERNÍ PROHLÍDKY S ANDĚLEM A BÍLOU PANÍ – prohlídky od 16 do 17.20 hod.

17. února – POHÁDKOVÉ PROHLÍDKY

23. a 24. února – PROHLÍDKY TŘI VĚŽE

Na všechny termíny prohlídek pro děti je nutná rezervace na tel. 318 590 261.

Zámek Mníšek pod Brdy
Zdroj: ČT24
Autor: Jana Digrinová

Provádí zámecká pohádková postava a kromě Podvečerních prohlídek začínají vždy ve 13.40, 14.30 a 15.30 hodin.

Na prohlídkách Pohádkových se návštěvníci projdou po jídelnách a salóncích a děti se promění v detektivy. V každé komnatě zámku se jim schovala jedna známá pohádka, kterou mají za úkol najít. Nesmí žádnou vynechat, aby si na konci zasloužily malou sladkou odměnu!

Na prohlídkách Loutkových navštívíte soukromé místnosti zařízené tak, jak je zanechali poslední obyvatelé zámku. Uvidíte koupelny i dětský pokojíček plný hraček a na závěr dva hostinské pokoje, ve kterých se ubytovaly velké pohádkové loutky. Čarodějnice, víly, princezna nebo král.

Na podvečerních prohlídkách potkáte i živé obyvatele zámku. Po arkádě se bude procházet Bílá paní se svíčkou v ruce a kdo ji nevyleká, určitě ji zahlédne. V malé zámecké kapličce pak čeká anděl, který přilétl z nebe s důležitým poselstvím pro děti. A když ho budou pozorně poslouchat, tak je poté povýší do šlechtického stavu a z dětí se stanou princezny a rytíři. Nechybí ani romantické osvětlení nádvoří a mostu pomocí loučí.

Prohlídka Tři věže pozve děti a jejich rodiče do reprezentačních prostorů, kam přicházeli zámečtí hosté. Nahlédneme do tří věží a děti se dozvědí, proč nám jednu sebral čert. Jmenuje se Brdík a na prohlídce ho také uvidíte.

Prohlídky jsou zakončené malou a milou expozicí o historii módy, kde potkáte například královnu Kleopatru, Marii Terezii, Ludvíka XIV., Sissi a mnoho dalších historických postav.

Program na další víkendy:

2. - 3. 3. Pohádkové prohlídky

9. - 10. 3. Loutkové prohlídky

16. 3.  Podvečerní prohlídky s andělem a Bílou paní

17. 3. Pohádkové prohlídky

23. – 24. 3. Prohlídky Tři věže

28. – 29. 3. Pohádkové prohlídky

30. 3. – 1. 4. Velikonoční prohlídky

31. 3. Velikonoční veselice s kuřetem

Kromě tradičních dětských prohlídek se ve dnech 30. 3. – 1. 4. uskuteční tematické prohlídky Velikonoční. Na nich se děti dozvědí o svátcích jara a o tom, jaké tradice a zvyky se k těmto svátkům vztahují. K čemu byly barevné pentle na pomlázce a jak velké je pštrosí vejce? 

V neděli 31. 3. zámek pořádá nový, již 12. ročník akce Velikonoční veselice s kuřetem. Kromě Velikonočních prohlídek láká i na další bohatý program: kapelu s hudbou i zpěvem, Pašijové hry, vystoupení skupiny historického šermu, pohádky pro děti, čtení z Bible a samozřejmě velikonoční jarmark.

Marie Charvátová, Mníšek pod Brdy

/*json*/{"map":{"lat":49.88711413556,"lng":14.266090393066,"zoom":12,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.870078626048,"lng":14.263000488281,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/