Zadržen i s lupem

Rychvald - Hlídka bohumínských městských strážníků včera večer parkovala u tamního supermarketu. Z obchodu vyšel s nákupem 33letý muž. Policistům jeho obličej neunikl, poznali v něm celostátně hledanou osobu. Strážníci ho zadrželi a jako bonus objevili v jeho vozidle kradené věci.

„Když muž hlídku spatřil, dal se před ní na útěk. Zamkl se ve svém autě a pokusil se z místa ujet, zkušení policisté ho ale zastavili,“ popsal případ Karel Vach, ředitel Městské policie v Bohumíně.

Při kontrole pak objevili kradené zboží - kvalitní dioptrické brýle v počtu asi šedesáti kusů, které ještě byly zabalené a i s cenovkami uložené v přepravních boxech.

„Vyšetřováním vyšlo najevo, že brýle pocházejí z vykradené provozovny očního optika v Ostravě-Mariánských horách,“ uvedl Karel Vach. Dodal, že případ si převzala Policie České republiky.

Hledanou osobu strážníci zadrželi také v Bohumíně, den před případem v Rychvaldě zahlédli hledaného muže v restauraci v ulici ČSA v Novém Bohumíně. Také tuto osobu policisté předvedli na obvodní oddělení státní policie.