Olomouc bude mít bezbariérovou online mapu

Olomouc - Obyvatelům i návštěvníkům, kterým překážky ztěžují běžný život, nabízí webové stránky města Olomouc novou možnost. Naplánovat si cestu tak, aby se bariérám vyhnuli. V online mapě se dá dohledat, kudy hlavní tahy vedou, barevně je odlišena kvalita povrchu, překonatelnost překážky a informace o bezbariérovosti zastávek městské hromadné dopravy. 

„V současné době jsou tam zejména bezbariérové trasy, kde jsou přechody, kde jsou překážky, jak to na území města vypadá. Naposledy jsme upravovali Lazeckou ulici, kde byl zprovozněn nový bezbariérový přechod,“  řekla náměstkyně primátora Eva Machová. „Velkou výhodou online mapy je možnost její aktualizace. Nyní připravujeme zmapování dalších částí města.“

Ostrý provoz online bezbariérové mapy Olomouce začne v únoru. Budou tu také data o přístupnosti turistických cílů, veřejných služeb a dalších důležitých objektů. Mapy jsou k dispozici také v tištěné podobě v informačním centru.

Za projekt Bezbariérová Olomouc získalo město už několik ocenění. Naposledy v roce 2011 cenu Evropské komise za využití informačních a komunikačních technologií pro osoby se zdravotním postižením.