U Vyškova havarovala dodávka. Devět lidí se zranilo

Vyškov - Celkem devět lidí se zranilo při nehodě dodávky u Drysic na Vyškovsku. Řidič naboural do betonového sloupu na sjezdu z dálnice. V autě jel sportovní tým volejbalistek kolem 13 let a také jeden dospělý. Na místě zasahoval i záchranářský vrtulník. Příčina havárie zatím není jasná a šetří ji policisté. Alkohol u řidiče už ale vyloučili.

Podle mluvčí jihomoravských záchranářů Barbory Zuchové tři dívky utrpěly vážná zranění, zejména otřes mozku a s velkou pravděpodobností i vnitřní zranění. „Všechny zraněné byly při vědomí. Čtvrtým zraněným byl muž, který utrpěl zejména poranění hlavy,“ uvedla Zuchová.
 
Podle prvotních zjištění se řidič dodávky s volejbalovým týmem z Nového Veselí zřejmě dostatečně nevěnoval řízení, vyjel ze silnice do příkopu a pak s autem narazil do betonového sloupu billboardu.
 
Alkohol u řidiče policie vyloučila. Policisté na místě také vyloučili, že by na vozidle byla technická závada. Po dobu šetření havárie byl průjezd úsekem na asi 300 metrech možný jen jedním jízdním pruhem.