Ženy, které nenávidí muže

Kriminální balada režiséra Roberta Sedláčka o osamělém hledači pravdy a spravedlnosti. V hlavní roli Jiří Langmajer. Uvidíte v neděli 3. února 2013 na ČT1 ve 22:10 hodin.

Film byl natočen loni v srpnu v lokacích Ostravy a jejího okolí. Práce na něm znovu svedla dohromady scenáristu a spisovatele Zdeňka Zapletala a režiséra Roberta Sedláčka. Na otázku, jak moc má rád detektivky a proč zvolil právě tento žánr, nám režisér odpověděl:„ Myslel jsem si na detektivku a la drsná škola. Při takové se sází víc na atmosféru a psychologii postav. Zajímají mne prostředí a temné kouty lidské duše. Když se k tomu připletou bouchačky, pak je to detektivka – taková, jakou mne baví dělat.“

Série vražd, jejichž oběťmi – až na jednu výjimku – jsou muži, nese společné znaky. V průběhu vyšetřování začne s kriminalisty komunikovat zřejmá pachatelka, která se podepisuje jako Nevěsta. Pátrání odhalí pozadí jejího patologického chování. Kriminalisté, v podání Jiřího Langmajera, Norberta Lichého a Martina Stránského, postupně rozkrývají jednotlivé indicie. Nevěsta zasáhne i do soukromí prvního z nich, a jeho nadřízení ho proto z vyšetřování stáhnou. Cesta k odhalení pachatele se komplikuje a udržuje nás v napětí až do samého konce.

Ženy, které nenávidí muže
Ženy, které nenávidí muže
Více fotek
  • Ženy, které nenávidí muže zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/39/3848/384732.jpg
  • Ženy, které nenávidí muže zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/39/3848/384730.jpg
  • Ženy, které nenávidí muže zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/39/3848/384725.jpg
  • Ženy, které nenávidí muže zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/39/3848/384724.jpg

Tato detektivka akcentuje víc lidské osudy jednotlivých aktérů, nežli samotný proces vyšetřování. Hlavního hrdinu charakterizuje dilema, které v něm proti sobě staví kolegiálnost a povinnost. Jeho soukromý příběh také není čítankový, řeší v něm zájem o střídavou péči o dceru z rozvedeného manželství a nový vztah s novou ženou.

Připomínám, že už jednou zmíněná opakovaná „ostravská“ spolupráce režiséra a scenáristy dala v roce 2011 vzniknout televiznímu filmu Sráči s Jiřím Bartoškou a Jaroslavem Pleslem v hlavních rolích.  Scénář filmu Ženy, které nenávidí muže poskytl několik, tentokrát menších, rolí i pro oblíbené „sedláčkovské“ herce: Jaroslav Plesl si zahrál policejního lékaře, Simona Babčáková zase nadřízenou Jiřího Langmajera. I tentokrát oslovil Robert Sedáček známou tvář modelingu a do malé role večírkové celebrity obsadil Agátu Hanychovou. Několik dobrých příležitostí nabídl i hercům ostravských divadel, např. Sylvii Krupanské, Veronice Lazorčákové, Tereze Vilišové, Markétě Harokové, Renatě Klemensové, Ivanu Fellerovi a dalším.

Premiéra filmu: 28.1. Minikino Ostrava, 17:00 hodin

Víc na www.ceskatelevize.cz/zenykterenenavidimuze