Dolní Vítkovice se chystají na běžkařskou exhibici

Ostrava - Areál industriálních památek v Dolních Vítkovicích v Ostravě bude vedle koncertů a dalších kulturních akcí nově také dějištěm sportovní události. V sobotu 26. ledna projedou kolem vysokých pecí a plynojemu Gong běžkaři. Jde o kvalitně mezinárodně zastoupenou soutěžní a exhibiční sprinterskou show.

Z českých závodníků se na startu objeví mistr světa a olympijský medailista Martin Koukal, mistr světa do 23 let Aleš Razým, Dušan Kožíšek, Klára Moravcová a další. Účast na doplňkových závodech přislíbil například olympijský medailista ve vodním slalomu Vavřinec Hradílek. Je to vůbec poprvé, co se podobný exhibiční běh koná v unikátních kulisách průmyslových památek. Podobný závod se běží v Česku v Karlových Varech.

Od 7. ledna organizátoři závodu vytýčenou trať zasněžují pomocí dvou sněžných děl. Trasa bude dlouhá jeden kilometr a bude mít i dva mosty, které se nyní ve Vítkovicích stavějí.

„Pro návštěvníky bude v Dolních Vítkovicích připraven i bohatý doprovodný program, třeba soutěž o nejlepšího sněhuláka, fire show, představení Bílého divadla nebo koncert skupiny Airfare,“ uvedla za organizátory RWE City corss sprint Klára Koukalová.

Od neděle 27. ledna do pátku 1. února bude trať dlouhá 450 metrů zdarma k dispozici rekreačním běžkařům. Na dopoledne si mohou přednostně zarezervovat trať školy. Do Dolních Vítkovic si může jít zaběhat i zájemce bez vybavení. Bude tam otevřená půjčovna běžek a bot.

Start hlavního sprinterského závodu je v sobotu o půl sedmé večer, program začíná o půl třetí odpoledne.