Volejbalové derby pro Olomouc

Do ženské volejbalové extraligy se znovu zapojily oba týmy, které na počátku roku zasáhla zpráva o tragické smrti Aleny Honkové. Úzce spolupracující kluby v Olomouci a Šternberku první letošní zápasy odložily, tentokrát už ale hrály a shodou okolností se v dohrávce 8. kola postavily proti sobě.

Alena Honková si během své nedlouhé kariéry zahrála za oba týmy, a tak byl zápas ze všeho nejvíc hlavně pietní vzpomínkou na oblíbenou spoluhráčku. Projevilo se to i na hře. Olomouc sice před utkáním přetáhla ze Šternberka tři hráčky v čele s jeho hlavní útočnou silou Simonou Janečkovou, v prvních dvou setech se ale trápila a vyhrála je těsně 25:22 a 25:23.

Teprve potom vysokoškolačky přidaly důraz na servisu i v útoku a třetí dějství už bylo jednoznačné - v poměru 25:12. Olomouc tak drží pátou příčku, Šternberk je o tři místa níž.

„Nebylo to nic příjemného, ale bohužel život jde dál a my se s tím musíme porvat samy v sobě a musíme si na hřišti pomoct. Je to ještě pořád takové divné, děláme moc chyb a musíme je co nejdřív odbourat abychom se dostaly do té první pětky a pak na playoff,“ řekla kapitánka Olomouce Veronika Tinklová.