Sborista Janáčkova divadla se za propuštění mstil poplašnými telefonáty

Brno - Chod Janáčkova divadla během tří měsíců dvakrát obrátil vzhůru nohama výhružný telefonát, ve kterém muž na policii oznámil, že v divadle je bomba. Vyšetřování policistů ukázalo, že telefonáty má na svědomí propuštěný zaměstnanec. Čtyřiačtyřicetiletý sborista se tak chtěl pomstít za svůj vyhazov. K činu se přiznal. Hrozí mu až tři roky za mřížemi.

„Poprvé telefonoval z telefonní budky na tísňovou linku 158 začátkem listopadu loňského roku a operačnímu důstojníkovi sdělil, že v divadle je bomba. Další téměř totožné oznámení přijali policisté od stejného muže minulou neděli,“ popsala případ mluvčí policie Andrea Straková. V obou případech volal krátce před začátkem představení. Policisté tak museli evakuovat všechny návštěvníky i zaměstnance a divadlo důkladně prohledat.

Motivem čtyřiačtyřicetiletého muže byla pomsta. „Jedná se o bývalého zaměstnance, který v loňském roce dostal od vedení výpověď z důvodu časté absence,“ vysvětlila Straková. Za šíření poplašené zprávy mu hrozí až tříleté vězení.