Majitel realitní kanceláře Koruna se u soudu zodpovídá ze zpronevěry

Ostrava - U soudu se sešli klienti ostravské realitní kanceláře Koruna. Dostali se do těžké životní situace. Prodali byty, ale peníze ani po mnoha měsících nemají. Majitel realitky Radim Osmančík je obžalovaný ze zpronevěry, vinen se ale necítí.

Poškození, kteří v případu vystupují, prodali přes realitní firmu Koruna byty, ale peníze nedostali. Někteří přišli o více než milion korun.

„Je to už více než rok, peníze jsem od nich neviděl, naopak jsem se dostal do dalších dluhů, protože jsem s těmi penězi počítal na opravu domu, který jsem koupil na hypotéku,“ vysvětloval jeden z klientů Koruny.

Podvedení klienti s napětím očekávali, jestli k soudu dorazí i majitel firmy Radim Osmančík. Přišel. „Peníze jsme nezpronevěřili, všechno vysvětlíme u soudu a budeme se snažit s klienty vyrovnat, aby všichni dostali své peníze,“ tvrdil obžalovaný jednatel Koruny Osmančík.

Lidé, kteří s ním měli co dělat, mu už ale nevěří. „Nasliboval toho tolik! Je to pořád dokola,“ zlobil se klient. Ve čtyřech případech, které teď řeší soud, jde o částku bezmála čtyři miliony korun. Osmančík je obžalovaný ze zpronevěry, hrozí mu dva až osm let vězení.

Rozsudek zatím nepadl. A poškozených je víc. U soudu například uspěla žena, která Osmančíkovi půjčila 400 tisíc, které měla připravené na koupi bytu. Přestože u soudu vyhrála, peníze stále nemá. „Bydlím v pronajatém bytě a ten se bude prodávat. Když na něho nebudu mít, budu se muset vystěhovat, takže ze mně udělal vlastně bezdomovce,“ uvedla žena.

Podle debaty na internetu je podobných případů víc. Policie odmítla upřesnit, kolik lidí se na ni obrátilo.