Jeppe z vršku

Český Těšín - Konverzační komedie o tom, co by se dělo, kdyby malý člověk dostal do ruky velkou moc, má zítra premiéru v Těšínském divadle. Režie představení Jeppe z vršku se ujal Jiří Seydler, který pro Televizní studio Ostrava už několik let připravuje pořad Divadlo žije!. A právě při mapování divadelních představení v našem kraji poznal, že i herci v Českém Těšíně mají velký herecký potenciál.

Hra dánského autora Ludviga Holberga pojednává o krutém žertu tří urozených pánů. Jeho terčem se stane dobrácký a prostý sedlák Jeppe, manžel panovačné Nily. Pánové z Jeppeho udělají přes noc vládce panství a pak se tímto drsným žertem baví. Sledují, jak se Jeppe mění v pána a jak se vyrovnává s pocitem náhle nabyté moci. O to tvrdší je pak jeho procitnutí a návrat k realitě.

Jeppe z vršku
Jeppe z vršku

Jiří Seydler hostuje v mnoha divadlech České republiky. Tentokrát zavítal na do Českého Těšína. „Spolupráce s těšínskými herci byla vynikající. Velmi oceňuji jejich nasazení a věřím, že to ocení i diváci,“ řekl Jiří Seydler.

Jeppe z vršku
Jeppe z vršku

Roli Jeppeho ztvárnil Miroslav Liška. Dále hrají: Lenka Waclawiecová, Miloslav Čížek, Zdeněk Klusák, Vítězslav Kriške, Michal Przebinda a další.

Premiéra se koná 26.1.2013 v 17:30, první repríza 29.1.2013 v 19:00