Juniorskému tenisovému šampionátu vévodili Rusové

Přerov - Souběžně s probíhajícím grendslemovým turnajem v Austrálii se v Přerově hrálo o body v českém, juniorském halovém šampionátu. Turnaj druhé nejvyšší kategorie tentokrát přinesl radost i českému tenisu, když se ve dvouhře chlapců do finále probojoval Pavel Štaubert.

Čerstvě sedmnáctiletý Pavel Štaubert z TK Sparta Praha ve finále narazil na Rusa Romana Safiullina, který během turnaje neztratil ani set. Také ve finále se opíral o tvrdé podání a nátlakovou hru, na kterou Štaubert jen těžko hledal odpověď. Pražský hráč přesto mohl získat první set, když v jedenácté hře prolomil podání soupeře a za stavu 6:5 servíroval na vítězství v první sadě. Safiullin ale kontroval rebrejkem a ve zkrácené hře triumfoval 7:3.

V druhé sadě už český tenista nedokázal zmobilizovat psychické ani fyzické síly a podlehl patnáctiletému ruskému talentovi hladce 1:6.

I přes porážku ve finále Štaubert zaznamenal v Přerově suverénně nejlepší český výsledek. Nadvládu Ruska potvrdila v singlu děvčat vítězná Alina Silihová.