V třídírně rudy ostravské huti ArcelorMittal hořelo

Ostrava - Od dopoledních hodin hořelo v třídírně rud pro aglomeraci ostravské huti ArcelorMittal. Pět lidí bylo evakuováno, další včas utekli, nikdo nebyl zraněn. Hasiči oheň dostali pod kontrolu kolem poledne. Spolu s policisty zjišťují příčinu požáru.

„Požár vznikl v devět hodin ráno na dopravníkových pásech, od kterých chytla budova třídírny rudy na aglomeraci Sever,“ potvrdila mluvčí firmy ArcelorMittal Ostrava Barbora Černá-Dvořáková.

Tři pásy aglomerace jsou poškozeny a odstaveny z provozu. Mluvčí společnosti řekla, že zatím nelze určit rozsah škody.

U ohně zasahovalo celkem deset hasičských jednotek. Pět jich bylo z Hasičského sboru Moravskoslezského kraje, čtyři tvořily dobrovolníci a jednu podnikoví hasiči.

„Vysoký cihlový objekt třídírny byl při příjezdu hasičů zahalen v hustém kouři, hořela mu střecha. Hasiči evakuovali pět zaměstnanců, další vyběhli ven. Pouze dva jsme odvezli na kontrolu do nemocnice, ale ta neprokázala vážnější zdravotní komplikace,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Hašení bylo podle Kůdely ztíženo hustým kouřem. Hasiči museli použít dýchací techniku a využili také výškové automobilové plošiny a žebříky.

Definitivně se podařilo požár uhasit kolem půl šesté večer. Podnikoví hasiči však budou požářiště hlídat ještě minimálně do úterního rána. „Součástí dohašování je i pečlivá kontrola ohněm poničeného objektu, který je značně členivý,“ doplnil mluvčí hasičů Kůdela.

Video Zásah HZS MSK v ArcelorMittal Ostrava
video

Zásah HZS MSK v ArcelorMittal Ostrava