Do Brna se vrátil bronzový hrdina ze Záhřebu

Brno - Brněnský krasobruslař Michal Březina se o víkendu konečně dočkal své první velké medaile z mezinárodní akce. Na mistrovství Evropy v chorvatském Záhřebu skončil bronzový, s cennými kovy se dnes už pochlubil ve svém rodném městě.

 

Michala Březinu nasměrovala ke konci doby bramborové především skvělá volná jízda. Jeho parádní bodový součet nakonec nestačil jen na vítěze krátkého programu Amodia a famózního Javiera Fernándeze. „To zlato se vyhrát nedalo, protože Javier zajel na hranici možností. K tomu stříbru mně chybělo sedm bodů, které jsem ztratil v krátkém programu při kombinaci,“ shrnul bronzový krasobruslař.

Video Rozhovor s Michalem Březinou
video

Rozhovor s Michalem Březinou

S historicky teprve pátou českou medailí z evropského šampionátu už bronzový hrdina dorazil domů do Brna. Na oslavy nebo odpočinek ale příliš času mít nebude. „Týden strávím ještě doma, ale pak se vracím do New Jersey, kde budu pokračovat v přípravě na mistrovství světa,“ popsal svůj program brněnský závodník.

Brněnskou stopu zanechala v Záhřebu možná trošku překvapivě i italská výprava. U třetího místa v závodě sportovních dvojic byl totiž i moravský rodák Ondřej Hotárek, velký kamarád Michala Březiny. Ten v Itálii před lety našel novou chuť do bruslení a závodní partnerku – italské občanství mu přineslo i evropskou medaili. „Já jsem hned po Ondrově závodě sešel za nimi dolů a byl jsem šťastný. S Ondrou bydlíme jen pět minut od sebe, prakticky jsme spolu vyrůstali. To, že jsme si dovezli medaile ze stejného šampionátu, považuji za úžasné,“ netajil radost i z kamarádova úspěchu Březina.