Basketbalové derby pro Ostravu

Ostrava - Basketbalisté Opavy prohráli před týdnem v důležitém domácím utkání s Jindřichovým Hradcem. Tentokrát na palubovce NH Ostrava předvedli statečný výkon a i bez zraněných opor domácí tým dlouho zlobili. Nakonec se ale projevila vyšší kvalita ostravského týmu, který zvítězil 72:68.

Vstup do zápasu Opavě vyšel a rozdíl deseti příček v tabulce nebyl znát. Domácí se rozjížděli velmi pomalu a do pořádného tempa se nedostali prakticky celý zápas.

Už v prvním poločase regionálního derby se navíc hostům zranili dva klíčoví hráči -  Ladislav Sokolovský a Tomáš Šiřina. Oba sledovali zbytek zápasu u lavičky s pytlíkem ledu na bolavých kotnících.

I bez nich ale Opava bojovným a koncentrovaným výkonem dokázala držet s favorizovanými domácími krok a až do poslední minuty zápasu neměli Ostravští vítězství jisté. Nakonec se jim to přeci jen podařilo a vyhráli.

Opavští před týdnem napjatě sledovali, jak dopadne situace v Prostějově, kde měli v hledáčku dva hráče. Nakonec si musí vystačit se současným kádrem.