V Moravanech vzplála skladovací hala, majitel má popálené ruce

Moravany u Brna – Osm jednotek hasičů bojuje s požárem skladovací haly nábytkářské firmy v Moravanech u Brna. Hala vzplála krátce před desátou hodinou ráno. Plameny zranily třicetiletého majitele firmy, s popáleninami na rukou skončil v nemocnici. Příčiny požáru zatím nejsou známé, podle zaměstnanců okolních firem jej mohla způsobit kamna, kterými se uvnitř topilo.

„Podařilo se nám vyskladnit materiál před tím, než se tam oheň rozšířil. V tuto chvíli hoří jenom střecha. Budeme teprve odhalovat, co všechny plameny zasáhly, protože teď je prostor hodně zakouřený,“ okomentoval situaci zhruba o půl jedenácté mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

V okolí budovy byly rozvody elektřiny, proto hasiči nemohli použít výškovou techniku. Pod kontrolu požár dostali zhruba o půl dvanácté, dohašování by mělo skončit kolem 16. hodiny.

V hale našli hasiči kromě nábytkářského materiálu i chemikálie na napouštění dřeva nebo šest skútrů. Škoda na objektu se odhaduje na 750 tisíc korun. „Případnou škodu na zařízení a věcech uložených ve skladu musí vyčíslit majitel budovy. Nyní je v nemocnici,“ doplnil mluvčí. Utrpěl totiž popáleniny na rukou.