Karviná udělila čestné občanství Radku Štěpánkovi

Karviná - Město Karviná udělilo čestné občanství tenistovi Radku Štěpánkovi. Úspěšný reprezentant, který loni získal pro Česko rozhodující bod k vítězství v Davisově poháru, se v tomto městě roku 1978 narodil.

Návrh na čestné občanství podal primátor Karviné Tomáš Hanzel a zastupitelé jej dnes schválili. „Pan Štěpánek dělá Karviné dobré jméno. K rodnému městu se vždy otevřeně a hrdě hlásí, ačkoliv už léta žije jinde. Reprezentuje republiku na špičkové úrovni a jeho jméno nese také karvinská tenisové škola pro děti, kterou podporuje jeho otec,“ zdůvodnil svůj návrh primátor Hanzel.

Mluvčí karvinské radnice Šárka Swiderová uvedla, že Radek Štěpánek by si měl ocenění převzít osobně, pravděpodobně 4. února. „Zatím ale není datum jeho návštěvy potvrzeno s ohledem na jeho pooperační stav,“ uvedla Swiderová. Štěpánek prodělal v Praze operaci krční páteře, kvůli které neodjel s českým týmem na utkání prvního kola Davisova poháru do Švýcarska. Lékaři mu odstranili část meziobratlové ploténky, která způsobovala oslabení horních končetin.

Swiderová uvedla, že čestné občanství města Karviné má například také Ludvík Svoboda, T. G. Masaryk nebo Petr Bezruč.

Radek Štěpánek je profesionálem od roku 1996. První turnaj ve dvouhře vyhrál roku 2005 v Rotterdamu. Když loni vyhrál Davis Cup, měl v soutěži 17 mezistátních zápasů s bilancí 12-11 ve dvouhře a ve čtyřhře 14-2. Na žebříčku ATP byl ve dvouhře nejvýše klasifikován roku 2006 - na 8. místě, ve čtyřhře roku 2012 na 4. místě.

Štěpánek je od roku 2010 ženatý s bývalou českou tenisovou reprezentantkou Nicole Vaidišovou. Od roku 2008 ho trénuje slavný tenista Petr Korda. Jako bydliště nyní uvádí, podobně jako mnoho dalších úspěšných sportovců, kteří vydělávají miliony dolarů, Monte Carlo v Monaku. Mnoho času ale tráví v Praze.