Těšínské divadlo buduje v suterénu Malou scénu

Ostrava, Český Těšín - Moravskoslezský kraj uvolnil padesát milionů korun na vybudování Malé scény v Těšínském divadle v Českém Těšíně. „Moderní zázemí pro herce a asi sto diváků vzniká ve sklepě divadla, kde bývala kotelna, kryt a sklad rekvizit,“ uvedla mluvčí krajského úřadu Petra Špornová. Přestavba by měla být hotová letos v srpnu.

Těšínské divadlo je jediná profesionální dvojjazyčná scéna v Česku, česky i polsky hraje od začátku padesátých let. Asi pět roků k němu patří také loutková scéna Bajka, která hraje pro školáky a předškoláky také v polském i českém jazyce. Právě loutkové divadlo, které zatím stále funguje v provizoriu, by měl nové prostory využívat nejvíce. „Mohou se tam ale konat také komorní představení profesionální či amatérských souborů, festivaly, koncerty,“ doplnil náměstek hejtmana pro kulturu Slavomír Recman.

Vedení divadla si slibuje, že jim Malá scéna otevře nové dramaturgické možnosti. „A doufáme, že oslovíme více mladých diváků,“ řekla Iris Heclová, provozně-ekonomická náměstkyně Těšínského divadla.