Žáci dostali vysvědčení. V Ostravě mají hned jarní prázdniny

Ostrava - Žáci základních a středních škol dnes dostali vysvědčení. Zítra jim začínají pololetní prázdniny a některým na ně přímo navazují týdenní jarní. Na ty se připravují i horská střediska, kterým právě prázdninami začíná největší sezona. Některé hotely v Beskydech mají zamluvené všechny pokoje už od podzimu.

Adam si před dvěma týdny zlomil nohu na lyžích. Od té doby nebyl ve škole, o své první vysvědčení ale přijít nechtěl. A tak ho do třídy nesl jeho otec v náručí. Spolu s ním dnes dostalo vysvědčení víc než dvacet tisíc žáků sedmi set ostravských základních škol.

Lyžařská střediska se připravují na to, že budou mít od víkendu plné svahy. Třeba ostravským dětem totiž hned na pololetní prázdniny navazují ty jarní. Spousta z nich míří právě na hory.

„Doufáme, že se zlepší počasí, bude mrznout, sněžit. Pak určitě přijede dost lidí,“ říká provozovatel SKI Areálu Bílá Jaroslav Vrzgula. Příval turistů čekají také horské hotely. Některé měly všechny pokoje na příští týdny rezervované už od podzimu.

„Nemůžu mluvit úplně za všechny kolegy, ale ty první prázdninové týdny bývají vždy pěkně obsazené,“ uvedl majitel hotelu DUO Michal Silon. 

Po ostravských školácích budou mít jarní prázdniny postupně děti v okresech Karviná, Frýdek-Místek, Nový Jičín a Bruntál. Nejdéle budou čekat na Opavsku.