Úspěšná biatlonistka Veronika Vítková

Veronika Vítková je úspěšná česká reprezentantka v biatlonu, mezi jejíž největší úspěchy patří v letošním roce druhé místo v závodě světového poháru v Oberhofu a třetí místo v závodě světového poháru štafet v Ruhpoldingu. Veronika tak navazuje na své úspěchy z dorosteneckých a juniorských let, kdy se dokonce stala mistryní světa v této věkové kategorii.

Po absolvování základní školy studovala Veronika na sportovním gymnáziu v Jilemnici, odkud pochází i řada dalších vynikajících biatlonistů a lyžařů. Skloubení náročné přípravy vrcholového sportovce a gymnaziálního studia není vůbec jednoduché. Dny, týdny a měsíce, které musí sportovec absolvovat na svých trénincích a soustředěních či závodech se musí zákonitě projevit v náročnosti studia. I proto škola umožnila Veronice rozložit čtyřleté studium na šest let. Nakonec Veronika všechno zvládla a jejím oceněním bylo úspěšné složení maturitní zkoušky na jilemnickém gymnáziu v roce 2010.

V letošním roce čeká nejlepší světové biatlonisty mistrovství světa v Novém Městě na Moravě a v příštím roce pak pomyslný vrchol každého sportovce, olympijské hry v Soči. Pro Veroniku to bude již páté mistrovství světa dospělých a druhé olympijské hry.

My přejeme Veronice do blízké i vzdálenější budoucnosti co nejvíce sportovního štěstí a s tím i souvisejících sportovních úspěchů. Veroniko, ať se ti daří, budeme Ti všichni držet palce.