Karviná přivítá Radka Štěpánka i s Davisovým pohárem

Karviná - Tenista Radek Štěpánek, člen vítězného českého daviscupového týmu, přijede převzít čestné občanství města Karviné zítra - v pátek 8. února - a zároveň přiveze do Karviné Davisův pohár. Občanství schválili zastupitelé 29. ledna a slavný rodák je dostane od primátora Tomáše Hanzla za výrazné přispění k rozvoji dobrého jména města a jeho publicity na zámku v Karviné-Fryštátě. Poté bude v hale u ZŠ Dělnická autogramiáda Radka Štěpánka a veřejnost si bude moci prohlédnout pohár.

Přivítání a předání čestného občanství primátorem Tomášem Hanzlem proběhne na Zámku Fryštát kolem poledne. Poté se Radek Štěpánek přesune na ZŠ Dělnická, kde se bude konat autogramiáda a výstava Davisova poháru.

 „Pan Radek Štěpánek jednoznačně dělá Karviné dobré jméno, k rodnému městu se otevřeně a hrdě hlásí, ačkoli už léta žije jinde. Reprezentuje republiku na špičkové úrovni a jeho jméno nese také karvinská tenisová škola pro talentované děti, kterou podporuje jeho otec,“ zdůvodnil primátor Tomáš Hanzel svůj návrh na udělení čestného občanství.

Karviná od listopadu 1989 žádné čestné občanství neudělila, naopak – některým totalitním pohlavárům je odňala (Klementu Gottwaldovi, dvěma ruským generálům – okupantům ze srpna 1968 a nebo španělské komunistické aktivistce Dolores Ibaruri). V Karviné funguje tenisový klub, jehož patronem je otec Radka Štěpánka.

„Živý“ Davisův pohár je výjimečnou příležitostí pro tenisové fandy.