Nepřehledné parkování na Horním náměstí v Olomouci

Olomouc - Olomoucká radnice musí řešit zmatky s parkováním. Řidiči parkují často i v historické části města, na místech, kde to chodci nepředpokládají. Radnice řeší, zda mít centrum města bez aut.

Ve středu 30. ledna odpoledne srazila na olomouckém Horním náměstí couvající dodávka pětaosmdesátiletou ženu. Ta spadla za auto a řidič ji neviděl. Couval dál. Naštěstí zasáhli kolemjdoucí. Chodkyně při dopravní nehodě utrpěla zranění, se kterými musela být lékařsky ošetřena.

I přesto, že měl řidič dodávky povolení k vjezdu na Horní náměstí, upozornil tento případ na to, že se v centru Olomouce parkuje po vánočních trzích i tam, kde by se nemělo.

„Teď děláme opatření, abychom auta z náměstí spíš vytlačili…,“ říká olomoucký primátor Martin Novotný.

Pavel Skalický, ředitel Městské policie Olomouc, dodává, že jejich snahou je udržet dopravu na náměstí ve snesitelných mezích. Ke stálému parkování na Horním náměstí je vyhrazeno několik míst, je to třeba pruh vedoucí od Pavelčákovy ulice nebe prostranství přímo za radnicí města. Na jiných místech ale mohou zastavit na krátkou dobu třeba auta zásobování. O tom, že by magistrát radikálně omezil vjezd na Horní náměstí, se neuvažuje.  Přesto vydali úředníci magistrátu od Nového roku méně povolení pro vjezd do pěší zóny, než v minulých letech.