Soše s ostatky zakladatele salesiánů se v Brně poklonily stovky lidí

Brno – Relikviář s ostatky italského světce a zakladatele salesiánů Jana Bosca doputoval do Brna. Do kostela Panny Marie pomocnice křesťanů v Žabovřeskách přišly stovky lidí. Věřící si letos připomínají dvousté výročí od narození kněze, který pracoval s problémovou mládeží.

Tři desítky ministrantů a kněžích a stovky věřících z celého kraje dopoledne zamířily do žabovřeského kostela Panny Marie pomocnice křesťanů, aby uctily památku světce Jana Bosca. „Přijeli jsme z Prostějova. Je to pro nás takové obohacení, že tady můžeme být,“ svěřila se se svými pocity účastnice dopolední mše svaté. „Je to člověk, který je pro mě velkým příkladem, takže je to velká slavnost,“ dodala další. 

Velká socha kněze s jeho ostatky putuje po celém světě v rámci příprav na oslavy dvoustého výročí jeho narození. V České republice relikviář navštíví během tří dnů ještě tři města.

Zbývající plán cesty sochy s ostatky Jana Bosca

9. 2. 2013 Brno-Žabovřesky

10. 2. 2013 Zlín

11. 2. 2013 Ostrava

12. 2. 2013 České Budějovice


Jan Bosco celý svůj život zasvětil výchově problémové mládeže. Mladým chlapcům pomáhal najít práci, bydlení a organizoval pro ně volnočasové aktivity. O Velikonocích v roce 1934 ho za jeho celoživotní práci papež Pius XI. svatořečil. „Převést ideály Jana Bosca do současnosti je pro nás důležité. Toto je dílo, kde se o to pokoušíme a věříme, že se nám to v mnohém daří,“ vysvětlil ředitel salesiánské komunity v Brně-Žabovřeskách Radek Gottwald.

Místní středisko mládeže při kostele v odkaze Jana Bosca nadále pokračuje. Dětem nabízí využití volného času třeba při sportu. Právě děti, které do centra přichází, připravily na dnešní oslavy čtyřminutový animovaný film o životě světce. „Jde o první společnou práci tohoto druhu, ale jsme na film hrdí,“ uvedla Majka Kučerová ze střediska.