Kvůli chřipce zemřel v Moravskoslezském kraji další člověk

Ostrava - Na komplikace způsobené chřipkou zemřel v uplynulém týdnu v Moravskoslezském kraji další člověk. Epidemie chřipky pokračuje v Moravskoslezském i Olomouckém kraji. Virus v obou regionech zabil jen tento týden celkem pět lidí. Nemocný je už každý padesátý člověk.

„Zemřela šestašedesátiletá neočkovaná žena z Ostravska. Trpěla hematoonkologickým onemocněním. Rozbor vzorků v laboratoři u ní potvrdil chřipku typu A, tedy H1N1,“ uvedla Šebáková.

Zatímco v minulém týdnu nemocnost stoupla o téměř 30 procent a překročila lehce hranici 1900 nemocných na 100 tisíc obyvatel, tento týden se trend začal obracet. Nemocnost klesla o šest procent, což představovalo 1791 případů na 100 tisíc obyvatel.

Chřipka
Zdroj: isifa/Lidové noviny
Autor: Viktor Chlad

„Nejvíce nemocné jsou stále děti předškolního věku. U lidí nad šedesát let je to stejné. Nejvíce pacientů evidujeme na Opavsku, Frýdecko-Místecku a Ostravsku, k nárůstu došlo na Novojičínsku,“ dodala.

Kvůli vysokému počtu nemocných v mnoha nemocnicích platí částečný nebo úplný zákaz návštěv. Výjimkou je zatím ostravská fakultní nemocnice.