Prostějovská radnice chce postavit parkoviště pro 50 aut

PROSTĚJOV - Prostějovská radnice plánuje na sídlišti E. Beneše s pomocí státní dotace postavit nové parkoviště pro zhruba pět desítek osobních automobilů a několik autobusů. Státní dotace, o kterou město požádalo, by podle propočtů mohla pokrýt až 90 procent nákladů na
tento projekt.

„Pro město jde o velmi výhodnou investici. Celkový rozpočet projektu je pět milionů korun, se státní dotací tak činí podíl města pouze 500.000 korun. Stejná částka je určena na přípravu projektové dokumentace, stavební dozor a další náklady jako rezerva. V případě nevyčerpání se tyto prostředky vrátí do rozpočtu města,“ sdělil ČTK primátorův náměstek Zdeněk Fišer.

Radnice letos a příští rok bude zároveň pokračovat v regeneraci sídliště E. Beneše, která od roku 2008 už stála zhruba 26 milionů korun. Opraveny byly silnice, chodníky, parkovací plochy i veřejné osvětlení. Součástí projektu byla také stavba cyklostezek. Letos si revitalizace sídliště vyžádá dalších zhruba 14 milionů korun, z toho čtyři miliony má tvořit státní dotace.