Jeseničtí vlekaři hlásí: Víkend byl povedený

JESENÍKY - Provozovatelé lyžařských areálů v Jeseníkách si uplynulý víkend pochvalují, návštěvnost byla velmi dobrá. Pozitivně se na ní podepsaly jarní prázdniny školáků. Počasí zimním sportům přálo, na horách leží až 80 centimetrů sněhu.

Do upravených stop vyrazilo i mnoho běžkařů. V Jeseníkách stále platí třetí lavinový stupeň z pětistupňové škály. Návštěvníkům, kteří se budou držet turistických tras, však žádné nebezpečí nehrozí.

„Kdo přijel o víkendu na hory, velmi kvalitně si zalyžoval,“ shrnul za všechny Boris Keka ze střediska Ski Karlov. Podle něj byla návštěvnost areálu solidní. „Začínají brněnské jarní prázdniny, což je pro nás hlavní turnus. Lidí tak bylo znatelně více než minulý týden, přesto se lyžovalo bez front,“ popsal Keka.

Přes 3000 lidí přijelo podle provozovatele Petra Marka do areálu v Koutech na Šumpersku. „Také běžkařů vyrazilo do stop nahoře hodně. Hojně využívali zvýhodněné jízdné, které pro ně na vlecích máme,“ dodal Marek.

Na nezájem lyžařů si nestěžoval ani provozovatel areálu Kaste v Petříkově na Jesenicku František Kaštyl. „Parkoviště jsme měli po oba dny plné. Trochu přisněžilo, podmínky jsou perfektní. Chybělo snad akorát sluníčko,“ poznamenal Kaštyl.

Podobně tomu bylo i v Branné na Šumpersku. „S víkendem jsme absolutně spokojeni. Akorát by mohlo napadnout víc přírodního sněhu,“ konstatoval provozovatel Rostislav Procházka.

V Olomouckém kraji se však díky příznivému počasí stále lyžuje i v níže položených střediscích. Lyžařské podmínky jsou velmi dobré například v Hlubočkách, ve středisku vzdáleném jen pár kilometrů od Olomouce.

„Víkend byl příjemný. Vleky jezdily relativně plné, kopec je tvrdý a fronty se netvořily. Spokojeni tak budou asi všichni,“ pochvaloval si provozovatel střediska Michal Stojmenov.