Neznámý žhář zapálil v Líšnici dva domy. Jeden člověk se nadýchal kouře

Líšnice – Jeden dům zcela vyhořel a druhý zůstal neobyvatelný po požárech, které podle hasičů někdo úmyslně založil v Líšnici na Mohelnicku. Za požárem by podle ČTK mohly být sousedské spory. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu, k hořícím domům vyslali sedm jednotek. Při požáru utrpěl zranění jeden muž. Ačkoli ho ještě před příjezdem hasičů sousedé vynesli ven, nadýchal se zplodin.

Hasiči muži podali kyslík a předali ho zdravotníkům, kteří ho dopravili do nemocnice.

Hasiči původně vyjížděli k ohlášenému požáru seníku, ale brzy zjistili, že situace je mnohem závažnější. „Již cestou k zásahu pozorovali dobrovolní hasiči z Mohelnice hustý černý kouř,“ uvedl mluvčí olomouckých hasičů Zdeněk Hošák. 

Požár
Požár

V jednom domě začaly hořet na dvou místech matrace. Díky rychlému zásahu hasičů, kteří objekt ochladili a odvětrali, se oheň moc nerozhořel. „Dům však byl hodně zakouřený a neobyvatelný,“ popsal Hošák. Sousední dům s hospodářskou přístavbou, kde bylo na půdě uskladněné seno a sláma, byl ohněm poškozený daleko více. „Ohnisko požáru bylo v přízemí, ale oheň se rychle šířil přes schodiště do podkroví,“ líčil mluvčí. V budově se pak částečně propadl strop. Ačkoli hasiči vynosili ze zničené budovy vybavení, zachránili i část věcí z půdy, přesáhla škoda jeden milion korun.

Vyšetřovatel hasičů objevil několik ohnisek požáru, které svědčí o žhářství. „Příčinu požáru stanovil vyšetřovatel jako úmyslné založení,“ potvrdil Hošák. ČTK uvedla, že za požárem mohou být rodinné spory. Hasiči na místě nadále dohašují.

Video Záběry ze zásahu hasičského sboru
video

Záběry ze zásahu hasičského sboru