Na jednokolejné trati mezi Brnem a Přerovem je opět výluka

Hulín - Na trati mezi Brnem a Přerovem je ode dneška až do pátku výluka. Cestující musí přestupovat na autobus. Jedna z nejvytíženějších jednokolejných tratí v Česku se totiž opravuje. Práce neprobíhají celý den, jen od půl deváté do půl druhé. Autobusy zpoždění nenabírají, lidem ale chybí informace.

Na trase mezi Brnem a Ostravou, na devadesátikilometrovém úseku z Brna do Přerova, jedou vlaky jen po jedné koleji. Každý problém proto musí řešit náhradní autobusy. Například kvůli opravě trakčního zařízení nastoupili lidé v Brně místo do vlaku do několika autobusů.

Aby České dráhy ulehčily silniční dopravě, záměrně se vyhýbají Přerovu, který je těžko průjezdný. Cestující proto přestupují z vlaku do autobusu a naopak v Hulíně.

„Tady můžeme v klidu přistavit soupravu, autobusy dojedou s minimálním zpožděním,“ vysvětlovala mluvčí Českých drah Kateřina Šubová. Díky plynulému provozu na dálnici přijíždějí autobusy i s patnáctiminutovým předstihem. Jenže v Hulíně informace o dalším spoji chybí. Lidé jsou zmatení. „Nevím vůbec kam mám jít,“ stěžuje si nejeden cestující.

Podobné výluky jsou na této trase téměř každý měsíc. A dvojkolejná trať tam bude nejspíš až za sedm let. Mluvčí Správy železniční dopravní cesty Jaku Ptačniský uvedl, že přestavba trati by měla proběhnout v letech 2016 až 2020.