Skupina Kryštof chystá turné se speciálními efekty. Začíná v Opavě

Opava - Skupina Kryštof začala ve sportovní hale v Opavě zkoušet na své turné. Hudebníci naposledy veřejně koncertovali před rokem a půl. Na podzim vydali úspěšné album Inzerát a rozhodli se uspořádat halové turné ve třech největších městech republiky. Kvůli projekcím, které koncert doprovodí, pořídili obří pohyblivou LED obrazovku.

Richard Krajčo řídil v opavské sportovní hale sám celou zkoušku. „Je to pro mě trošku náročné hlasově, pořád mluvím. Ještě jsem nezpíval a už mám vymluvený hlas, takže jsem zvědavý na ty koncerty. Jinak dobrý,“ říká Krajčo.

Richard Krajčo se svým týmem navrhoval scénu, světla i projekce. S výtvarníky si za posledních čtrnáct dnů vyměnil 260 mailů. „Dělám skoro všechno sám, jak režiséra, tak producenta. Ale je to tak dobře, protože jinak bych nebyl spokojený,“ tvrdí hudeník.

I když plány na celou scénu byly původně jiné a ztroskotaly na vysoké ceně, skupina přesto pořídila obří LED obrazovku. „Jsme první česká kapela, která bude pohybovat s ledkama během koncertu,“ těší se Krajčo.

Hudebníci tvrdí, že halové turné je pro ně svátkem. Chtějí, aby z toho měli něco i diváci. Překvapení přichystali několik, ale dopředu prozradili jen to, že mají konfetová děla. Ta když vystřelí, zasypou celou halu konfetami.

Skupinu Kryštof si poslechnou diváci v Ostravě, Brně a v Opavě. Turné bylo během čtrnácti dnů vyprodané, proto skupina přidala jeden koncert v Opavě. Nazvala ho generální zkouškou.