Valentýnský LiterárTýn se zaměří na Krasosmutnění a Smuténky

Ostrava - Literární texty budou základem valentýnského večera v ostravském klubu Atlantik, který s jmenuje LiterárTýn. Bude to netypický večer, který není primárně určený šťastěně zamilovaným dvojicím, ale také těm, co marně touží. Milan Šťastný bude číst například z Krasosmutnění Bohumila Hrabala nebo Smuténky Jana Skácela.

„LiterárTyn je společensko-literární a hudební večer, na kterém nikdo nemusí být sám,“ říká dramaturg Klubu Atlantik Vladimír Šmehlík.

Vedle Skácela a Hrabala bude Milan Šťastný číst z knihy Šílená láska André Bretona, ze Školy mého života Williama Burroughse nebo z románu Na plechárně Johna Steinbecka.

„Vybrali jsme autory, kteří mají v únoru výročí,“ doplnil Šmehlík z Centra kultury a vzdělávání Ostrava, které program pořádá spolu s Knihovnou města Ostravy. Například Jan Skácel zemřel v únoru před jednadevadesáti lety. Básnícká sbírka Smuténka, kterou autoři pořadu vybrali, mu vyšla v roce 1965. Breton se narodil 19. února 1896, Hrabal zemřel 3. února před šestnácti lety.

O hudební doprovod se postará bluesman Jiří Míža. Začátek je dnes v šest hodin večer.