Podezřelý nájemník bydlel půl roku v bytě, který mu nepatřil

Frenštát pod Radhoštěm - Z bytu číslo 1 v domě 39 v ulici 6. května, ve kterém bydlel údajný strůjce výbuchu ve Frenštátu pod Radhoštěm, zůstala jenom čelní zeď se dvěma vytlučenými okny. Byt mu už půl roku nepatřil. Kvůli dluhům se dostal do rukou exekutorů.

To, že to byl muž problémový, potvrzuje i advokátka, kterou si nájemníci najali před pěti lety. Muž podle ní neplatil poplatky do fondu společenství vlastníků. „Jednalo se o elektřinu ve společných prostorách, také zřejmě o nějakou vodu, komíny, příspěvek do fondu oprav. Můžeme hovořit o kompletní částce zhruba  250 tisíc korun,“ prohlásila advokátka společenství vlastníků Ivana Quittová.

Byt vloni v létě koupil v dražbě nový majitel. To, že by ho měl muž opustit do dne, kdy ho zapálil, exekutoři odmítli potvrdit. „Nechceme předjímat závěry policie. To nám nepřísluší,“ uvedla mluvčí exekutorské komory Petra Bačová.

Advokátka Quittová tvrdila, že s nájemníkem nebyla možná rozumná domluva. „Když dlužné částky odmítal platit, byli jsme nuceni přistoupit k exekučnímu řízení,“ řekla.

Nového majitele bytu se České televizi kontaktovat nepodařilo. Radnice odmítá, že by nájemníka, který často podával na ostatní obyvatele domu stížnosti, mohla vystěhovat.  
„Byt nebyl majetkem města, ale sdružení vlastníků toho domu. A město do toho nemohlo vstupovat,“ řekla starostka Frenštátu pod Radhoštěm Zdeňka Leščišinová.

Podle svědků muž ostatním obyvatelům domu vyhrožoval zabitím. Podle policie ale nikdo z domu trestní oznámení nepodal. Dům byl podle informací radnice pojištěný na 7,5 milionů korun. Jeho zbourání zaplatí město.